Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky

Murár faktúruje za prevedené murárske a stavebné práce....Môžem mu uplatniť 60% paušálne výdavky?
Usporiadat
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ak má v živnosti uvedené murár,tak áno.Murárstvo patrí do skupiny 113.stavebníctvo.
0 0
hemaja hemaja

hemaja je offline (nepripojený) hemaja

Robím daňové priznanie SZČO, ktorý má v živnostenskom liste uvedené gravírovanie a dekorovanie náhrobných tabúľ. Chce odo mňa, aby som mu uplatnila paušálne výdavky 60%. V prílohe Živnostenského zákona som našla Kamenárstvo v skupine 106-Výroba a spracovanie kameniva a zemín, keramika. Spĺňa podmienky pre remeselnú živnosť? Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
hemaja Pozri príspevok
Robím daňové priznanie SZČO, ktorý má v živnostenskom liste uvedené gravírovanie a dekorovanie náhrobných tabúľ. Chce odo mňa, aby som mu uplatnila paušálne výdavky 60%. V prílohe Živnostenského zákona som našla Kamenárstvo v skupine 106-Výroba a spracovanie kameniva a zemín, keramika. Spĺňa podmienky pre remeselnú živnosť? Ďakujem
Nie, na ŽL musí mať uvedené presné znenie remeselníckych činnnosti, ktoré sú spomýnané.
0 0
hemaja hemaja

hemaja je offline (nepripojený) hemaja

Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
1Ruža 1Ruža

1Ruža je offline (nepripojený) 1Ruža

Zneistili ma tie stavebné práce. Ďakujem Vikinke za rýchlu odpoveď.
Naposledy upravil 1Ruža : 12.03.07 at 14:34
0 0
Stanoq Stanoq

Stanoq je offline (nepripojený) Stanoq

1Ruža Pozri príspevok
Murár faktúruje za prevedené murárske a stavebné práce....Môžem mu uplatniť 60% paušálne výdavky?
ja myslym ze urcite ano
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

hemaja Pozri príspevok
Robím daňové priznanie SZČO, ktorý má v živnostenskom liste uvedené gravírovanie a dekorovanie náhrobných tabúľ. Chce odo mňa, aby som mu uplatnila paušálne výdavky 60%. V prílohe Živnostenského zákona som našla Kamenárstvo v skupine 106-Výroba a spracovanie kameniva a zemín, keramika. Spĺňa podmienky pre remeselnú živnosť? Ďakujem
REMESELNÉ ŽIVNOSTI
kmeňové činnosti
ODBOR a jeho KÓD
charakteristika odboru

12. Kamenárstvo
zahŕňa:
Kamenárske práce spojené s ručnou alebo strojovou úpravou a spracovaním prírodného a umelého kameňa, polotovarov a výrobkov delením (napríklad rezaním, štiepaním, lámaním), opracovaním a povrchovou úpravou kameňa (napríklad leštením, bosovaním, lemovaním, pretĺkaním, zrnovaním, sekaním, hrotovaním), údržba a povrchové úpravy dekoračných a úžitkových výrobkov z kameňa, zhotovovanie profilov a nápisov (sekanie písma), osadzovanie a špárovanie kamenných dielov a blokov. Zhotovovanie slohových a figurálnych výrobkov podľa zvláštnych zákaziek a ich osadzovanie. Vykonávanie obkladov stavieb (vnútorné a vonkajšie) prírodným alebo umelým kameňom (mokrým spôsobom).



Baníctvo a banícka geológia – kód 21:

3672 2 - kamenár
2147 6 - kamenárstvo
2147 6 - ťažba a spracovanie kameňa
2147 6 - kamenárstvo, hrubá a ušľachtilá kamenárska výroba
7115 0 - kamenár, opracovač stavebného kameňa
7115 0 - kamenár, rezač a opracovač kameňa, žuly mramoru
7121 0 - kamenár stavebný
7331 0 - kamenár umelecký

charakteristika odboru:
Vzdelávanie a príprava je zameraná na kvalifikované vykonávanie odborných činností súvisiacich s ručnou a strojovou prípravou, upravovaním a spracovaním surovín, polovýrobkov a výrobkov v kamenárskej výrobe, s opravami, údržbou, čistením a konzervovaním výrobkov z kameňa a s osádzaním nových častí
0 0
Bodula Bodula

Bodula je offline (nepripojený) Bodula

Ahojte, ja sa chcem opytat - /som totalny zaciatocnik co sa tyka pausalnych vydavkov/ Pausalne vydavky si moze uplatnit kazdy danovnik, alebo je to len na urcite cinnosti? Dnes som sa stretla s pripadom - pan XY taha s konikom v lese drevo. Moze si takyto podnikatel uplatnit 40% vydavky? Ako to funguje? Zo svojich prijmov si uplatni 40% /vratane poistneho/ - ano? Vopred velka vdaka.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Ak máme príjmy podľa par.6, môžeme si uplatniť paušálne výdavky vo výške 40%, resp 60% pri remeselných živnostiach, ale iba v tom prípade, že nie sme plátcami DPH. Ak by sme boli, sme UJ a vedieme účtovníctvo.
Paušálne výdavky- sú výdavky, kt. mi zahŕnajú všetky moje výdavky paušálne (telefon, kancel.potreby, odpisy, energie, a sú 40%, 60%).
Napr. Moje príjmy sú 100 000, Sk a moje paušálne výdavky sú 40 000, Sk (60000,-Sk). K paušálnym výdavkom si pripočítam ešte i platby do fondov (odvody, kt. som povinná platiť) napr. 35000,Sk. Vypočítam si ČZD: Príjmy-výdavky=25 000, Sk a k tomu mám ešte nárok na nezdaniteľné časti základu dane (......).

Ak pán XY ťahá drevo s koníkom...., Má v živnosti napísaný predmet svojho podnikania, kt. je ........,
0 0
Bodula Bodula

Bodula je offline (nepripojený) Bodula

[
Ak pán XY ťahá drevo s koníkom...., Má v živnosti napísaný predmet svojho podnikania, kt. je ........,[/quote]
Tak to naozaj netuším ale zistím to, ak mu to budem robiť. ĎAKUJEM.
0 0
Bodula Bodula

Bodula je offline (nepripojený) Bodula

[quote=betka;418491]Ak máme príjmy podľa par.6, môžeme si uplatniť paušálne výdavky vo výške 40%, resp 60% pri remeselných živnostiach, ale iba v tom prípade, že nie sme plátcami DPH. Ak by sme boli, sme UJ a vedieme účtovníctvo.
Paušálne výdavky- sú výdavky, kt. mi zahŕnajú všetky moje výdavky paušálne (telefon, kancel.potreby, odpisy, energie, a sú 40%, 60%).
Napr. Moje príjmy sú 100 000, Sk a moje paušálne výdavky sú 40 000, Sk (60000,-Sk). K paušálnym výdavkom si pripočítam ešte i platby do fondov (odvody, kt. som povinná platiť) napr. 35000,Sk. Vypočítam si ČZD: Príjmy-výdavky=25 000, Sk a k tomu mám ešte nárok na nezdaniteľné časti základu dane (......).

Betka prosim Ta ešte mi to stale nieje celkom jasne, takze ja mam prijmy napr. 170 000 SK - vydavky, ktore si fyzicky zratam su napr. 10 000 Sk - /ale mozem uplatnit 68 000????/. Poistne napr. 35 000 SK. Cize ratam: 170 000 - 68 000 - 35 000 SK = 67 000 ČZD ???? Malo by to vyzrat nejak podobne?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Bodula Pozri príspevok
[
Ak pán XY ťahá drevo s koníkom...., Má v živnosti napísaný predmet svojho podnikania, kt. je ........,
Tak to naozaj netuším ale zistím to, ak mu to budem robiť. ĎAKUJEM.
[/quote]
Zistíš napr. aj na www.zrsr.sk , že čo zapísané do ŽL

[quote=Bodula;418548]
betka Pozri príspevok
Ak máme príjmy podľa par.6, môžeme si uplatniť paušálne výdavky vo výške 40%, resp 60% pri remeselných živnostiach, ale iba v tom prípade, že nie sme plátcami DPH. Ak by sme boli, sme UJ a vedieme účtovníctvo.
Paušálne výdavky- sú výdavky, kt. mi zahŕnajú všetky moje výdavky paušálne (telefon, kancel.potreby, odpisy, energie, a sú 40%, 60%).
Napr. Moje príjmy sú 100 000, Sk a moje paušálne výdavky sú 40 000, Sk (60000,-Sk). K paušálnym výdavkom si pripočítam ešte i platby do fondov (odvody, kt. som povinná platiť) napr. 35000,Sk. Vypočítam si ČZD: Príjmy-výdavky=25 000, Sk a k tomu mám ešte nárok na nezdaniteľné časti základu dane (......).

Betka prosim Ta ešte mi to stale nieje celkom jasne, takze ja mam prijmy napr. 170 000 SK - vydavky, ktore si fyzicky zratam su napr. 10 000 Sk - /ale mozem uplatnit 68 000????/. Poistne napr. 35 000 SK. Cize ratam: 170 000 - 68 000 - 35 000 SK = 67 000 ČZD ???? Malo by to vyzrat nejak podobne?
Áno správne to máš. Preto je uplatňovanie výdavkov paušálne pre niektoré činnosti výhodnejšie ako skutočné výdavky.

0 0
Bodula Bodula

Bodula je offline (nepripojený) Bodula

Ďakujem za odpoveď, ešte ma napadlo, že ak chcem prejsť z klasického účtovníctva na paušálne výdavky - jednoducho od začiatku roka to zmením, alebo to musím nahlásiť na Daňový úrad - alebo aký je postup.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Bodula Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, ešte ma napadlo, že ak chcem prejsť z klasického účtovníctva na paušálne výdavky - jednoducho od začiatku roka to zmením, alebo to musím nahlásiť na Daňový úrad - alebo aký je postup.

Môžeš to meniť aj každý rok ale musíš dodržať určité zákonné postupy a podmienky. Skús čítať tu [SEARCH]prechod na paušálne výdavky[/SEARCH]
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

betka Pozri príspevok
Ak máme príjmy podľa par.6, môžeme si uplatniť paušálne výdavky vo výške 40%, resp 60% pri remeselných živnostiach, ale iba v tom prípade, že nie sme plátcami DPH. Ak by sme boli, sme UJ a vedieme účtovníctvo.
Paušálne výdavky- sú výdavky, kt. mi zahŕnajú všetky moje výdavky paušálne (telefon, kancel.potreby, odpisy, energie, a sú 40%, 60%).
Napr. Moje príjmy sú 100 000, Sk a moje paušálne výdavky sú 40 000, Sk (60000,-Sk). K paušálnym výdavkom si pripočítam ešte i platby do fondov (odvody, kt. som povinná platiť) napr. 35000,Sk. Vypočítam si ČZD: Príjmy-výdavky=25 000, Sk a k tomu mám ešte nárok na nezdaniteľné časti základu dane (......).

Ak pán XY ťahá drevo s koníkom...., Má v živnosti napísaný predmet svojho podnikania, kt. je ........,
Betka, len doplním, ak nie je počas celého roka.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Prosím Vás rozhodli sme sa, že tento rok budeme uplatňovať paušálne výdavky stačí mi len upraviť DP za rok 2007 t.j. zvýšiť základ dane par.17 o neuhradené pohľadávky nakoľko zásoby a záväzky sú nulové. Tie nezaplatené pohľadávky neúčtujem v peňažnom denníku iba v daňovom priznaní ich uvedenie do položiek zvyšujúcich ZD?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

A v r.2008 to budú príjmy NZD.
0 0
vanilka vanilka

vanilka je offline (nepripojený) vanilka

mam SZCO, neplatca DPH uplatnuje si pausalne vydavky, moze si okrem odvodov a nezdanitelnej casti uplatnit aj odpocet na manzelku?

dakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

vanilka Pozri príspevok
mam SZCO, neplatca DPH uplatnuje si pausalne vydavky, moze si okrem odvodov a nezdanitelnej casti uplatnit aj odpocet na manzelku?

dakujem
pokiaľ spĺňa všetky zákonné predpoklady tak môže
0 0
vanilka vanilka

vanilka je offline (nepripojený) vanilka

prijem jeho manzelky za min rok je nizsi ako nezdanit. cast, pracovnu zmluvu mala od 6. mesiaca minuleho roka, a manzelstvo uzavreli 6.10. 2007.. moze si uplatnit cely rozdiel aj ked zili v spolocnej domacnosti len necele dva mesiace v min roku?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať